Niedziela 15 kwietnia była na Pomorzu Zachodnim naprawdę niezwykła. Setki społeczników spotkały się by wspólnie stworzyć spot filmowy w ramach akcji „Zostawiam 1% na Pomorzu Zachodnim”. Do działania włączyły się organizacje z różnych części województwa reprezentujące wiele branż. Zebrani społecznicy reprezentowali wszystkie grupy wiekowe – od najmłodszych po seniorów. Mury Filharmonii wypełniły się pasją, energią, ale też i ciężką pracą. Pracą w imię wspólnej idei – promocji działań organizacji pozarządowych.
Akcja jest współfinansowana przez Samorząd Woj. Zachodniopomorskiego. Koordynuje ją Zachodniopomorska Federacja Pozarządowa we współpracy z Pracownią Pozarządową i Fundacją Chłopaki Znad Morza. Do akcji włączyło się kilkadziesiąt organizacji z Pomorza Zachodniego w tym również nasza Fundacja Magia.