W dniach 22-23 września 2018r, przy parkingu Wodnej Doliny odbyła się impreza pod nazwą „Słuchaj uchem, a nie brzuchem”. Wolontariusze pod patronatem fundacji po raz pierwszy wzięli udział w rozpisaniu projektu finansowanego z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020- z sukcesem!!! Celem projektu było zwrócenie uwagi na problem jakim jest niedosłuch. W badaniach licznie wzięli udział mieszkańcy Koszalina i okolic (dzieci i młodzież do 18 r. zycia)- przebadano 110 osób! Na miejscu przygotowaliśmy- wesołą poczekalnie z piaskiem kinetycznym, teatrzyk kukiełkowy- wspierali nas Aktorzy po godzinach, był tez z nami z Ajkan For Kids. W skład słuchobusu wchodził profesjonalny sprzęt: mobilny gabinet, audiometr do badań słuchu, tympanometr i otoemisja.