Chłopiec od 3 roku życia ma rozpoznany autyzm oraz globalne zaburzenia rozwoju. Jego komunikacja ze światem zewnętrznym jest bardzo ograniczona – chłopiec mówi pojedyncze słowa, tylko mama i dobrze znane mu osoby potrafią od niego uzyskać odpowiedź. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że Mateusz jest bardzo nadwrażliwy na dźwięki. Wiele dźwięków otoczenia neutralnych dla ludzi zdrowych, może być dla chłopca źródłem fizycznego cierpienia i lęku. Nadmiar bodźców słuchowych prowadzi do dalszego jego wycofywania się z kontaktów z innymi ludźmi. Mateusz musi być również na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej.

Fundacja pokryła koszt jednego cyklu treningu słuchowego metodą Tomatisa dla Mateusza.

POMOGLIŚMY: 1 800,00 ZŁ.

Mateusz_faktura_1 Mateusz_potwierdzenie_1